Sonsiecka Pomoc: Wydarzenia w Heroes

Sonsiecka Pomoc: Wydarzenia w Heroes

Niejednokrotnie zdarzało się, że Gracze uparcie walczyli o cele mapy - z różnym skutkiem. Czasem nasz upór był opłacalny, niekiedy zaś prowadził do klęski. Dziś powiemy sobie trochę o wydarzeniach, za którymi wiele osób najzwyczajniej w świecie skacze w ogień.

Wydarzenie to jedynie środek

Nie da się ukryć, że większość Graczy wydarzenia traktuje jako cel sam w sobie, zapominając o najważniejszym zadaniu. Priorytetem dla nas powinno być przede wszystkim przetrwanie oraz zniszczenie bazy przeciwników. Czasami podjęcie walki z wielu przyczyn może być nieopłacalne lub mocno ryzykowne.

Zanim wyruszymy do walki, powinniśmy zastanowić się, czy walcząc o wydarzenie, nie stracimy tym samym jeszcze więcej? Mając stratę talentu możemy przegrać bitwę, otwierając przeciwnikowi drogę do obozów najemników, co znacznie pogorszy naszą sytuację.

Czasem lepiej jest przepchnąć inną linię, niż podejmować niepotrzebne ryzyko. Dopóki Nexus w grze - szanse na zwycięstwo wynoszą 50%. Heroes to przede wszystkim gra, w której nie liczy się to jak dobrze klikamy, lecz to jak niewiele błędów jesteśmy w stanie popełniać. Spryt gra tu ważną rolę.

Ile razy zdarzało się, że Gracze toczyli spór o pora przy Czarnosercym? W tym samym czasie fale stronników rozbijały się o wieże. Monety nie mają terminu przydatności, nie popsują się i nie stracą ważności. Nie ma potrzeby płacenia ich niemal natychmiast. Cierpliwość to cnota, której niektórym wyraźnie brakuje. Gra w Heroes of the Storm to nie wyścig o to, kto więcej złota wyda na ostrzał.

A gdy rywale uprą się na strzelanie - w porządeczku! Poprzeszkadzajmy, nie gińmy, ale także soakujmy. Możemy wykorzystać z pozoru przegrane wydarzenie na naszą korzyść. Czas w Heroes odgrywa ważną rolę!


Czasem odzyskanie Celu jest niemożliwe, zaś obrona nieunikniona. Nie jest to jednak powód by poddawać się i rozpaczać. Gdy jedna z drużyn wygrywa, zaczyna czuć się pewnie. To nasz główny atut, który możemy wykorzystać w późniejszych bitwach. Najgorsze co możemy zrobić to umierać bezcelowo. Należy zapamiętać jedną żelazną zasadę - umieranie tylko po to, by opóźnić wydarzenie nie ma sensu. Kto go będzie potem bronił?

Podsumowanie

Walki w Heroes podejmujcie mądrze, zaś wydarzenia traktujcie jako środki, nie zaś cel sam w sobie. Pod koniec gry nikt nie będzie nas rozliczał z tego, ile bitew o wydarzenia wygraliśmy, lecz czy zwyciężyliśmy. Czasem rezygnacja z wydarzenia ma swoje strategiczne znaczenie. Jest wiele sposobów na zwycięstwo. Jeżeli jednym z nich jest kompletna rezygnacja z udziału w wydarzeniach - w porządku. Dopóki strategia ta jest skuteczna, warto z niej korzystać. Być może dla wielu z nas rezygnacja z wydarzenia to skrajna głupota, ale lepiej zrobić coś w piątkę, niż w pojedynkę. Jeżeli zatem jeden z kolegów ma inną wizję na grę i kompletnie nie zgadza się z naszą strategią - spróbujmy zrozumieć nieco inny punkt widzenia. Być może w całym tym szaleństwie doszukamy się równowagi, zaś taktyka naszego zwariowanego kolegi zapewni nam sukces? Kto wie!